Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.01.2011 Gazete
ABONE OL

SGK borçlarına enflasyon ayarı

SGK borçlarına enflasyon ayarı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, "SGK borçlarını, enflasyon oranlarını güncelleyerek bugünkü değeri üzerinden tahsil edeceğimiz bir yapı kuruyoruz'' dedi. SGK faiz oranlarında yeni bir indirim yapılacağını belirten Dinçer şöyle konuştu: "Ekonominin istikrar ve yeni özelliklerine göre ceza oranlarını, faiz oranlarını yeniden belirliyoruz.

Geçmiş dönemde birikmiş borçların cezalarıyla ilgili bir düzenleme yapma ihtiyacı oldu. 2009 yılında çok ağır bir krizden geçtiğimizi de var sayacak olursak, bizim bu yönde yapılandırma temel gerekçemiz oldu. Vatandaşın borçlarını enflasyon oranlarını güncelleyerek bugünkü değer üzerinden tahsil edeceğimiz bir yapı kuruyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.