Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.01.2011 Gazete
ABONE OL

Taşeron işçiye güvence

Taşeron işçiye güvence
Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, bakanlık bünyesinde kurulan özel bir ekiple taşeron firmalarda işçilerin hak ve güvencelerine ilişkin yapılan istismarları sona erdirecek yeni bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi. "Taşeron firmaları, işçilerimizin hak ve güvenceleriyle ilgili gerekli hassasiyeti göstermiyorlar" diyen Dinçer, şöyle konuştu: "Bu açıdan özel bir ekip kurdum, taşeron firmaların bu alanda varsa yaptıkları istismarları çözecek yeni bir model üzerinde hazırlık yapıyoruz. Bu istismarın ana kaynaklarından biri bu firmalarda çalışanların kıdem tazminatlarıyla alakalı hususlar.'' Bakan Dinçer, SGK primlerini azaltmayı düşünmediklerini de sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

taşeron taşeron

belkide taşeron firmaları tamamen kaldırsanız ve her taşeron elemanı görev yaptığı yerde kadrolu olarak çalışsa daha güzel olmazmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 29.01.2011 12:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.