Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.01.2011 Gazete
ABONE OL

Plastik ihracatı arttı

Plastik ihracatı arttı
Türkiye'de inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte hareketlenen plastik sektörü de, yeni yatırımlarla büyüyor. Özellikle 2005-2009 yılları arasında 2.5 milyar dolarlık yatırımın gerçekleştiği plastik ve inşaat malzemeleri sektörü hem iç pazarda hem de ihracatta öne çıktı. Yıllık 3.5 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sektör, otomotiv ve hazır giyimin arkasından 3'üncü olan kimya sektörünün yüzde 30'unu oluşturuyor. Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir, yeni yatırımlarla ihracat rakamının 5 milyar doları bulabileceğini belirterek, "Türkiye petrokimya yatırımına hız verirse ham maddede dışa bağımlılık azalır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.