Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.01.2011 Gazete
ABONE OL

Türk rüzgarı

'na 2 yıl 'One Minute' arası veren , bu yılki toplantılarda forumun yıldız ülkesi oldu

Türk rüzgarı
İsviçre'nin kasabasında düzenlenen dün başladı. 2 yıl önceki zirveye 'one minute' çıkışı yaparak, Bir daha gelmem" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan damgasını vurmuştu. 2 yıl aradan sonra zirveye katılan 'ye ilgi büyük oldu. Davos'a Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz katıldı. Ayrıca 20'ye yakın Türk işadamı da Davos'a gitti. Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab, Türkiye'nin Davos'a dönmesinin kendilerini sevindirdiğini belirterek, "Küresel bir güç olan Türkiye, her küresel toplantıda yer almalı" dedi.

BÜYÜK ÖVGÜ
Kriz kahini Nourei Roubini de, Türkiye ekonomisine övgü yağdırdı. Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, alınan son kararlarla kumar oynadığına yönelik eleştirilere, "Biz kumar oynamıyoruz. Elimizde rasyonel sorun var. Rasyonel biçimde sorunlara çözüm arıyoruz" yanıtını verdi.Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da, Davos'a gitmeden önce yaptığı konuşmada, Merkez Bankası'nın aldığı kararları değerlendirdi: "Mekez Bankası'nca alınan tedbirler ilgili kurumlarla istişare edilmiş tedbirlerdir. Önümüzdeki dönemde finansal istikrarın sürdürülebilirliği çok önemli. Atılan adımların karşılığı görülüyor, ilk birkaç haftalık sonuçlar gayet olumlu."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.