Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.01.2011 Gazete
ABONE OL

Chavez acilen 'yi bekliyor

Devlet Başkanı Chavez, 'yi ülkesine çağırdı: Petrol burada, sizin. 2 milyon konuta ihtiyacımız var. TOKİ'yi acil olarak bekliyoruz...

Chavez acilen TOKi'yi bekliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (), yaptığı başarılı çalışmalarla yabancıların da dikkatini çekiyor. Son olarak Devlet Başkanı , TOKİ'yi ülkesine davet etti. Chavez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'la görüştü. Görüşmede Chavez, Nisan ayında Çin'e gideceğini, bu gezide Türkiye'ye de uğramak istediğini söyledi.


CAZİP BİR TEKLİF
Venezuela'nın zengin petrol rezervleri olduğunu belirten Chavez, "Petrol burada, sizin. Bizim ise 2 milyon konuta ihtiyacımız var. TOKİ'yi acil olarak Venezuela'ya bekliyoruz. Seçeceğiniz iyi müteahhitlerle burada bir an önce iş yapmanızı bekliyoruz" dedi. Bakan'la yaptığı görüşmenin ardından başka bir salonda bulunan Türk heyetinin yanına giden Chavez, heyettekilere "İşte Türk taburu burada" deyip asker selamı verdi ve hepsiyle tokalaştı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, Hugo Chavez'in TOKİ'ye yapmış olduğu teklifi şöyle değerlendirdi: "Venezuela şimdiye kadar müteahhitlerimizin gitmediği bir ülke. Yeni ülkelere açılmak açısından potansiyel bir ülke olabilir diye düşünüyorum. Bize burada günlük 200 bin varil üretim yapılan bir saha önerildi. Bu sahanın yüzde 10 ortağı bile olsak, 20 bin varil petrol anlamına geliyor. Petrolü ucuzlatacak her faktörü mutlaka değerlendirmek istiyoruz."

VENEZUELA'DAN TANKERLE PETROL GETİRİYOR OLABİLİRİZ
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Mehmet Uysal, Venezuela'nın dünyada en fazla rezerve sahip ülke olduğunu söyledi. Yaptıkları toplantılar sonucu 2 sahanın değerlendirilmesinde anlaşma yaptıklarını belirten Uysal, "Türkiye'nin ihtiyacının büyük kısmını buradan sağlarız. Tankerle petrol getiririz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ZAFER DEMİR ZAFER DEMİR // ANKARA

ÜLKEMİZİN PETROLR İHTİYACI VAR.TİCARET KARŞILIĞI PETRLU ALABİLİRİZ.ÜLKEMİZDEKİ PETROL KAYNAKLARINI ARAŞTIRIP ÜRETMEMİZ GEREKİR.MALATYA İLİ,HEKİMHAN İLÇESİ,KÖYLÜKÖYÜ Çamkoyak ve Ağdere Mevkiilerinde PETROL olabilir,KÖYLÜKÖYÜ'nün BU MEVKİİLERİ araştırılarak eğer PETROL varsa üretilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.01.2011 20:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.