Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.01.2011 Gazete

Bu yıl akaryakıtta vergi artışı yok

Bu yıl akaryakıtta vergi artışı yok
Türkiye ekonomisi krize meydan okuyarak hızla büyürken, bütçe açığında da rekor düşüş yaşandı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2010'da bütçe açığının 39.6 milyar lira ile bir önceki yıla göre yüzde 25 gerilediğini açıkladı. Şimşek, ekonomideki gelişmeleri ve 2010 yılı merkezi yönetim bütçesi uygulama sonuçlarını değerlendirdiği toplantıda şu mesajları verdi: Akaryakıtta vergi indirimine ilişkin çalışmamız yok. Popülizm tuzağına düşmeyeceğiz. Yapılandırmadan gelmesi muhtemel kaynak, 2B arazilerinden gelecek gelirler bir defalık. Vergi indirimine gideceksek kalıcı gelirler çerçevesinde bunu yapmamız lazım. Vergilerde 1 kuruşluk artış yapmadık, öngörmüyoruz da. Dolaysız vergilerin yaygınlaştırılması için ciddi çaba içindeyiz. Seçimlerden hemen sonra Gelir Vergisi reformunu yapacağız ve doğrudan vergiyi artıracağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.