Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.01.2011 Gazete

Doğan davasında bilirkişiye itiraz

Doğan davasında bilirkişiye itiraz
yöneticilerinin tabela şirketler üzerinden fiyatı şişirilmiş gazete kağıdı ithal ederek yaptıkları iddiasıyla yargılandıkları davada ilginç bir gelişme yaşandı. Üsküdar 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada oluşturulan 3 kişilik bilirkişi heyeti, hazırladıkları 19 sayfalık raporlarını mahkemeye gönderdi. Raporun sadece 1 sayfasının bilirkişilerin Doğan yöneticilerinin suçsuzluğunu savunan değerlendirmesi olduğu, geri kalan 18 sayfasında davanın öncesi, sanık savunmaları ve mevzuat hükümleri olduğunu gören Gelirler Kontrolörleri, bir 'cevap layihası' hazırlayarak mahkemeye sundu. Layihada, raporun delil olarak kullanılamayacağı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.