Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.01.2011 Gazete
ABONE OL

Erkek gibi olmak zorunda değiliz

'Erkekler dünyası diye bilinen iş aleminde artık kadınlar yükseliyor'

Erkek gibi olmak zorunda değiliz
40. yılını kutlayan 'ın düzenlediği 'Çalışma Hayatında Kadın Konferansı'nda kadın-erkek ilişkisi masaya yatırıldı. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, sosyal kalkınmanın sağlanabilmesi için tüm bireylerin kadınerkek ayrımı yapılmaksızın çalışma yaşamına girmelerinin sağlanmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da, bir zamanlar 'erkekler dünyası' olarak bilinen iş hayatında kadınların var olabilmeleri için 'erkek gibi' olmaları beklenirken, artık kadınlığının bilincinde olan ve o bilinç, donanım ve farklılıkların gücüyle yükselen kadınların dikkat çektiğini dile getirdi. Finans krizinin erkeklerin risk alma ve ölesiye rekabet özelliklerinin felakete yol açtığını gösterdiğini belirten Sabancı, kadınların yüksek risk almama ve empati gibi özelliklerinin krizleri önlemede etkili olduğunu vurguladı. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ise, "Türkiye 21. yüzyılda kadın-erkek eşitsizliği tablosu ile yoluna devam edemez. Çözümleri hayata geçirecek irade, başta devlet katında olmak

GÜLER HANIM'DAN ALTIN ÖĞÜTLER
1- İş hayatı kadınlar için daha zordur. Bunu kabul edin. Yerinizde sıkı durun.
2- İnsanlara uzanın. Soru sorun. Bundan çekinmeyin, çünkü önemli olan doğru sonuca ulaşmaktır. 3- En zor şartlarda bile, zorlansanız da, sıkılsanız da dişinizi sıkıp, gülümseyin.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.