Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2010 Gazete
ABONE OL

Teknoloji geldi sektör büyüdü

Enerji tasarruflu teknolojiler geliştiren ısıtma sektörü hedef büyüttü. 10 milyar dolarlık iş hacmi olan sektör, 2023'te 25 milyar dolarlık bir büyüklük hedefliyor

Teknoloji geldi sektör büyüdü
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kabaran faturalardan yakınanların imdadına enerji tasarruflu teknolojik ürünler yetişiyor. Hem çevreye zarar vermeyen, hem de tüketicilerin enerji faturalarını azaltan yeni teknolojiler geliştiren firmalar, 2023 yılında 25 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor. Geleneksel sistemlere göre yüzde 20-25 sağlayan yoğuşma teknolojisi, güneş panelleri, ısı pompaları ve yüksek kapasiteli su ısıtıcıları faturaları hafifletiyor... Özellikle yoğuşmalı kombiler yüzde 20'yi bulan enerji tasarruflarıyla tercih ediliyor. Teknolojinin de desteklediği bu kombiler, akıllı sistemleriyle tüketiciye konforlu bir kullanım imkanı da sunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.