Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2010 Gazete
ABONE OL

Kaybımız büyük

'dan bir okurumuz haykırıyor: İşyerimizde maaşlar, asgari geçim indirimi ve fazla mesai parası eksik ödeniyor. 3 aydır ödemeler de durdu

Kaybımız büyük
Takvim, çalışanların sorunlarını aktarmaya devam ediyor. İhbar hattımıza gelen şikayetler, bazı işyerlerinde çalışanlara her türlü haksızlığın yapıldığını ortaya koyuyor. Manisa'dan arayan bir okurumuz, işyerinde yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Bir madencilik şirketinde çalışıyorum. 17 kişiyiz. İşveren her yönden hakkımızı yiyor. Hem sigorta, hem maaş, hem asgari geçim indirimi, hem de fazla mesai ücreti açısından sıkıntılarımız var. Çalışanların yarısının sigortası yok. Asgari geçim indirimi eksik ödeniyor. Günde 10 saat çalışıyoruz, 2.5 lira mesai parası veriyorlar. Diğer fabrikalarda çalışanların 4-5 lira aldığını biliyoruz. Bize asgari ücret diye 545 lira ödüyorlar. 3 aydır da maaş alamıyoruz. Kaybımız büyük.
Yetkililerden yardım istiyoruz."

6 aylık maaşın üstüne yattılar
"Oğlum yaklaşık 2 yıl bir alışveriş merkezinde çalıştı. 6 aylık maaşını vermediler, o da işten ayrıldı. 1 yıldır da parasını almaya çalışıyor ama sonuç yok. 'Bugün, yarın vereceğiz' diye oyalıyorlar, 'İflas ettik' diyorlar. Günde 12 saat çalışıyordu ama fazla mesai ücreti almıyordu." İSTANBUL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.