Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2010 Gazete

'a duayen tekstilci ödülü

Mahmut Çalık'a duayen tekstilci ödülü
Tekstil Mühendisliği Bölümü'nün 3 yılda bir gerçekleştirdiği Uluslararası Tekstil Sempozyumu'nda, 'Duayen Tekstilci Ödülü' Anateks ve İpaş gibi tekstil devlerinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı 'ın babası olan 'a verilecek. Sektöre yaptığı katkılar dolayısıyla ödüle layık görülen Çalık, ödülünü bu akşam Çeşme Altınyunus Oteli'nde yapılacak törende Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın elinden alacak. Tekstil sektöründe söz sahibi bine yakın akademisyen ve işadamının katılacağı Uluslararası Tekstil Sempozyumu'nun açılış töreninde Mahmut Çalık ile birlikte, geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Denizlili işadamı, Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen ile Trakya İplik'in kurucusu ve Tekstil İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Ertekin Asaboğlu da ödüllendirilecek. Tekstil Araştırmaları Derneği Başkanı Işık Tarakçıoğlu, sektörün bugüne gelmesinde duayenlerin büyük çabaları olduğunu unutmadıklarını kaydetti.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.