Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2010 Gazete

Elektriğe 2011 sonuna kadar zam olmayacak

Elektriğe 2011 sonuna kadar zam olmayacak
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı , doğalgazın yanı sıra elektrik fiyatlarında da 2011 sonuna kadar değişiklik yapmayacaklarını açıkladı.

'nin (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nda konuşan Babacan, "Elektrik fiyatlarında 2011 sonuna kadar değişiklik yapmama kararı aldık, TL olarak" dedi. Babacan, şöyle devam etti: "Doğalgaz fiyatlarında, ki biliyorsunuz 'ın sıkıntıları var, vergi borcu var, 7-8 milyar. Biz buna rağmen 2010-2011 kritik yıllarımızdır, doğalgazda da Türk Lirası olarak fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapmama kararı aldık. Orta vadeli programımızı, 2011 bütçemizi buna göre hazırladık." Babacan, ayrıca akaryakıt üzerindeki 'yi 2011 sonunda kadar TL olarak sabit tutacaklarını da kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.