Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2010 Gazete
ABONE OL

Boş senetle tehdit ettiler

Bir firmada şoför olarak çalışırken geçirdiği kaza sonrası 18 ay yatalak yaşadığını anlatan okurumuz, 'Hakkımı vermediler. İşe girerken aldıkları boş senetle tehdit ettiler' diyor

Boş senetle tehdit ettiler

İhbar hattımıza gelen şikayetler, bazı işyerlerinde çalışanlara haklarını vermemek için tehdit yoluna bile başvurulduğunu gösteriyor. İzmit'ten arayan bir okurumuz, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Bir nakliye firmasında şoför olarak çalışıyordum. 3 yıl kadar önce bir kaza geçirdim, arabanın arkasında hastaneye götürdüler. Hastanede kalçama platin takıldı, 18 ay boyu yatalak yaşadım. Bu sürede bana para da vermediler. İşe başlarken boş senet imzalatmışlardı. Hak aramamam için beni bu senetlerle tehdit ettiler. Elim kolum bağlandı."

KANDIRILDIK
"Bir otelden aşçı olarak çalışmam için çağırdılar. 2 bin TL maaş teklif ettiler. 1 ay çalıştım, para vermediler. Geçen yılki personel parasını almaya gelince anladık ki, kandırıldık."

İZİN PARAMI VERMEDİLER
"Bir tekstil firmasında 2008 yılının 10'uncu ayında işe başladım. 2010 yılının ilk ayında işten çıkarıldım.
Maaşımı ve izin paramı vermediler." TEKİRDAĞ

BiZE BiLDiRiN
İşyerinizde haklarınız çalınıp, sigortanız yapılmıyorsa bize bildirin. İsminizi gizli tutabilirsiniz. Sorunlarınızı Çalışma Bakanlığı'na iletiyoruz.
Yetkililer el koyuyor...
e-mail: takvim@takvim.com.tr
Faks: 0 212 347 06 77
Telefon: 0 212 354 30 00 0 212 354 37 43