Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2010 Gazete
ABONE OL

Borç barışı tamam

nı faizlerini silip taksite bağlayacak çalışma Takvim'in duyurduğu gibi elektrik, su ve emlak vergisini de kapsadı. Bakan Babacan, çalışmanın son şeklini Başbakan'a sunduklarını söyledi...

Borç barışı tamam
Başbakan 'ın talimatıyla vatandaşın borçlarına ödeme kolaylığı getirilmesi için başlatılan çalışmada sona gelindi. nı yeniden yapılandıracak düzenlemenin kapsamı, TAKVİM'in daha önce duyurduğu gibi elektrik, su ve emlak vergisi borçlarını da içerecek şekilde genişletildi. Başbakan Erdoğan, dün, ilgili bakanlarla bir değerlendirme toplantısı yaptı. Hükümet Sözcüsü , birkaç gün içinde açıklama yapacaklarını kaydetti. ve Başbakan Yardımcısı ise, vatandaşın biriken su, elektrik ve emlak vergisi borçlarının da yeniden yapılandırılacağını söyledi.

TAKSİT TAKSİT ÖDENECEK
Çalışmaların tamamlanma noktasında olduğunu anlatan Babacan, "Başbakanımız daha önce Ekim ya da en geç Kasım gibi bir tarih vermişti. Takvim içerisinde tamamlanacağını düşünüyoruz" dedi. Bir tek Ziraat ve Halk Bankası'yla ilgili düzenlemeye gerek olmadığını kaydeden Babacan, "Onlar, bankalar kendi kanunları çerçevesinde tek tek bu işleri yapabiliyorlar. Vatandaşla kamu arasındaki borç, alacak meselelerini mümkün olduğunca geniş bir şekilde kapsayalım istedik" diye konuştu. Düzenlemeye göre; borçların birikmiş faizi silinecek, makul bir gecikme zammı eklenerek 36 aya kadar taksite bölünecek.

AKARYAKIT VE GAZA ZAM YOK
Ali Babacan, enerjiye yapılacağı iddia edilen zamlarla ilgili olarak, "Maliyet tarafından, petrol, gaz fiyatlarında çok çok anormal değişiklikler olmazsa bu kalemlerde zam yapmama kararı aldık" dedi. Babacan, 2B ile ilgili düzenlemeyi seçimden önce çıkartmayı düşündüklerini de söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.