Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.10.2010 Gazete
ABONE OL

'a

TÜPRAŞ'a vergi cezası
'a 2005-2009 arasındaki hesap dönemleri için 242 milyon TL vergi aslı, 363.4 milyon TL vergi ziyaı cezası olmak üzere toplam 605.4 milyon TL'lik tebligat yapıldı. Ayrıca vergi aslı üzerinden gecikme faizi uygulanacağı kaydedildi. TÜPRAŞ tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Vergi inceleme raporlarında eleştiri konusu yapılan husus, ÖTV Kanunu kapsamında imalatta kullanılan rafineri yakıtlarının bir kısmının, özellikle asfalt üretimine isabet eden miktarının, Özel Tüketim Vergisi'ne tabi olup/olmayacağına ilişkin yorum farklılığından kaynaklanmaktadır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.