Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2010 Gazete
ABONE OL

'Maaş' diye 3-5 kuruş cep harçlığı veriyorlar

'Maaş' diye 3-5 kuruş cep harçlığı veriyorlar
Sigorta ve maaş konusu çalışanları canından bezdiriyor. 'daki bir tekstil firmasında çalışan okurumuz da bu konudan yana dertli. İşte anlattıkları: "3 yıl tekstil fabrikasında çalıştım. Kısa süre önce ayrıldım. Burada 180 kişi çalışıyorduk. Ancak 6 aydır maaşlarımız ödenmediği için istifalar oldu. Şimdi en fazla 30 kişi kaldı. Onlar da mecburen boyun büküyorlar. Maaşlarımız içeride kaldı. İşveren sürekli bizi oyaladı. Elimize çocuğa harçlık verir gibi 3-5 kuruş para verip bizi gönderiyor. mız da yapılmamıştı. Bu kadar süre sigortasız çalıştık. Yine bir tekstil atölyesinde işe gireceğim. Çünkü mesleğim bu. Burada ne durumda çalışacağımı bilmiyorum."

TÜM ÇALIŞANLAR SİGORTASIZ
"Oğlum bir cam firmasında 2 ay çalıştı. 40 günlük alacağı var ama vermiyorlar. İzin konusunda ustabaşı ileri geri konuşunca tartıştılar. Ertesi gün işten çıkarıldı.
Sigortasını da yapmamışlardı. Parasını vereceklerini söylediler ama vermediler.
Burada işçilerin hepsi sigortasız." İSTANBUL

BİZE BİLDİRİN
İşyerinizde haklarınız çalınıp, sigortanız yapılmıyorsa bize bildirin. İsminizi gizli tutabilirsiniz. Sorunlarınızı Çalışma Bakanlığı'na iletiyoruz.
Yetkililer el koyuyor...
e-mail: takvim@takvim.com.tr
Faks: 0 212 347 06 77
Telefon: 0 212 354 30 00 0 212 354 37 43

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.