Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.10.2010 Gazete

isyanı

Ekmek isyanı
Takvim'in günlerdir sürdürdüğü 'Ekmeğimizle oynamayın' haberleri üzerine telefonlarımız kilitlendi. Vatandaşlar haksız kazanç elde edildiğini belirterek, denetim yapılmasını istedi. fiyatlarına yüzde 15 zam olacağının açıklanmasıyla başlayan tartışma sürüyor. Türkiye'nin her yerinden esnaf odaları bu karara katılmadıklarını duyurdu. TAKVİM önceki gün bu tartışmaları bitirecek bir haberle gündemi değiştirdi. Yaptığımız hesaplamalara göre ekmeğe yüzde 15 değil, en fazla yüzde 4 zam yapılabileceği, son dönemdeki girdi fiyatlarına bakıldığında bunun da gerekli molmadığı ortaya çıktı.

HIRSIZLIK BİTSİN!
Türkiye zam tartışmasını sürdürürken, TAKVİM bu kez ekmekteki gram oyununa dikkat çekti. Satılan ekmeklerin kaç gram olduğunu ölçemeyen vatandaşın denetimsiz fırınlarca soyulduğu ortaya çıktı. 300 gram diye satılan ekmeklerde 80 grama kadar hırsızlık yapıldığı belirlendi. Gazetemizi arayan vatandaşlar hemen her ilde bu tür hırsızlıkların olduğunu ihbar etti. Vatandaşlar, "Kim bizim hakkımızı koruyacak? Fırınlar ve son satıcılar denetlensin. Halkın ekmeğiyle oynanmasına izin verilmesin" diye isyan etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.