Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.10.2010 Gazete
ABONE OL

Saçları kurtarıp bin kişiye iş verecek

Bi'ota'nın kurucusu , İstanbul'da kurulacak fabrikada bin kişi çalışacağını söyledi

Saçları kurtarıp bin kişiye iş verecek
Yüzünde çıkan sivilceye çözüm ararken saç dökülmelerine karşı geliştirdiği '' ile şimdi 40 ülkeye ulaşan 'nın Yönetim Kurulu Başkanı , ülke sayısını 80'e çıkartmayı hedefliyor.

30 BİN KİŞİ İŞ BULURDU
Önümüzdeki 3 yılda Türkiye, Brezilya, Suriye ve İran'da 120 milyon dolarlık yatırımla 4 üretim tesisi kuracaklarını belirten Dündar, tamamı sadece İstanbul'daki fabrikada bin kişinin iş bulacağını dile getirdi. Dünyada 500 milyon dolar ciro hedeflediklerini söyleyen Dündar, Türkiye'deki 3 milyar dolarlık kişisel bakım pazarının yüzde 70'inin yabancıların elinde olduğunu belirterek, "Bu yerli şirketlerde olsa 30 bin kişi iş bulurdu" şeklinde konuştu.

RAKAMLARLA KİŞİSEL BAKIM PAZARI
Dünya kişisel bakım pazarı....................300 milyar dolar
Türkiye kişisel bakım pazarı........................3 milyar dolar
Dünya saç bakımı pazarı ..........................33 milyar dolar
Türkiye kişi başı aylık kozmetik tüketimi ...........17 dolar
Avrupa kişi başı aylık kozmetik tüketimi.........120 dolarkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.