;

En zengin Yahudiler

Dünyanın en zengin Yahudileri açıklandı. Oracle'ın sahibi Lawrence Ellison 28 milyar dolarlık servetiyle en zengin Yahudi olurken, Michael Bloomberg de listede yer aldı

En zengin Yahudiler
İsrail'de yayınlanan Haaretz gazetesi, dünyanın en zengin Yahudilerini açıkladı. Oracle'ın sahibi Lawrence Ellison 28 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin Yahudisi unvanına sahip olurken; New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Chelsea futbol takımının sahibi Rus işadamı Roman Abramovich ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg de en zengin Yahudiler listesinde yer aldı. Gazetenin işadamlarına yönelik ekonomi eki The Marker'da yayınlanan liste, Forbes dergisinin 'zenginler' listesine göre hazırlandı. Teknoloji sektöründe Oracle'ın sahibi Ellison yine birinci sırayı kaptırmadı. En zengin Yahudiler listesinin 'en genci' olan Facebook'un sahibi Zuckerberg ise 4 milyar dolarlık servetiyle bu alanda ikinci sırada yer aldı. Bloomberg Medya'nın sahibi Michael Bloomberg 18 milyar dolarla medya dünyasındaki en zengin Yahudi unvanını alırken; Marvel Comics film şirketinin sahibi Isaac Perlmutter 1.6 milyar dolarla medya alanında ikinci sıraya yerleşti. Abramovich, enerji sektöründe en zengin Yahudiler listesine girerken, onu Renova Group'un sahibi Viktor Vekelsberg izledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.