Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete
ABONE OL

Tarifeler düzenlenince elektrik % 6 zamlanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bir no'lu, iki no'lu tarifeleri düzenlediğimiz anda, yüzde 5-6 civarında elektriğe bir zam gelecek" dedi. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) düzenlediği, 3. OSB Enerji Zirvesi'nin açılışına katılan Bakan Yıldız, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Yıldız, zam ile ilgili bir soruya, "Zam yapılacak demedim. Şunu dedim; bu tarifelerin düzenlenmesi böyle bir sonuç doğuruyor. O yüzden, otomatik fiyatlama mekanizması geçerli olduğu için bunun zamanlamasını çok iyi yapmak lazım. Yani bir problemi çözerken, diğer bir problem kaynağını oluşturmamak lazım. Bunu yüzde 5-6 zam diye lanse ederseniz, bu vatandaşımıza haksızlık olur, çünkü böyle bir şey yok. Ne zaman var? 1 no'lu, 2 no'lu tarifelerin, haklı gerekçelerle sanayicilerimizin daha uygun enerji alabilmesini teminen, zamanlamasını iyi yapmamız lazım. Çünkü böyle bir düzenleme, böyle bir sonuç doğuruyor" dedi. 2010'da zam algısı ile ilgili de Yıldız, "Eğer, düzenlemeyi 2011 yılında yaparsak 2010'da gelmez bu zam. Yani bunun tabii sonucudur manasında söylüyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.