Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete

Sigortalı ve maaşlı 'işçiler'

Atölyelerde üretilen mallardan elde edilen kar payı, Adalet Bakanlığı İş Yurtları'nın döner sermayesine aktarılıyor. Buradan da hükümlü ve personel pay alıyor. Geçtiğimiz yıl 180 bin lira kar ettiklerini anlatan Cezaevi Müdürü Recep Göğüş, bu yıl ise sadece 7 aylık karın 400 bin lirayı bulduğunu söyledi. Hedeflerinin atölye sayısını artırmak olduğunu belirten Göğüş, cezaevinde herkesi meslek sahibi yapıp geri dönüşü önlemek için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Göğüş şöyle konuştu; "Kurumumuzun amacı tüketen, asi, hayata küskün, kendisi ile barışık olmayan mahkum tiplerinden; işlediği suçtan pişman olmuş ve hatalarından ders almış, kurallara uyan üreten ve kendilerini sosyal çevre için yararlı hisseden, kendisi ve toplumla birlik olan insanlar yaratmaktır" dedi. Amaçlarının tahliye olmadan önce herkesin altın bileziklerini koluna takmak olduğu belirten Göğüş "En fazla karı ekmek fırınından sağlıyoruz. Mahkumların tüm ekmek ihtiyacı ile personel, Kartal Adliyesi ve gelen mahkum yakınları da ekmeği kaliteli ve ucuza alıyor. Ayrıca Kartal Adliyesi'nin bahçesine kurulan büfede ekmek ve poğaça satarak kar sağlanıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.