Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2009 Gazete

Çatıdaki bazın vergisini ödemeyen yandı!

Maliye, apartmanların çatılarındaki 40 bin baz istasyonundan vergi almaya hazırlanıyor.

Maliye apartmanların çatılarına kurulan 40 bin baz istasyonunu mercek altına aldı. Baz istasyonlarından elde edilen gelirlerin beyan edilip edilmedikleri tespit edilecek. Beyanname vermeyenlere de ceza kesilecek. Maliye Bakanlığı, baz istasyonları için mülk sahiplerine 8-50 bin dolar arasında ödeme yapıldığı duyumları üzerine inceleme başlattı. Maliye, Gelir İdaresi Başkanlığı'na, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK), "Türkiye'de nerede baz istasyonu var öğrenin" talimatı verdi. Bakanlık, gelecek veriler ışığında baz istasyonları için vergi incelemesi başlatacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.