Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2009 Gazete
ABONE OL

Kirli para operasyonu

Kamuoyunda domuz gribine yönelik tedirginlik yaşanırken, hastalığın, para yoluyla elden ele bulaşması riski de gündeme geldi. Merkez Bankası'nın internet sitesinde yer alan bilgide; kirli ve yıpranmış banknotların insan sağlığını olumsuz yönde etkilediği ve bu paraların temizleriyle değiştirileceği açıklandı. Merkez Bankası, Ziraat Bankası şubeleri nezdinde banknot depoları açarken, yıpranmış banknotlar yerinde değiştiriliyor. Ayrıca bankaların yıpranmış banknotları, Merkez Bankası şubelerine getirmeleri teşvik ediliyor. Kirli para getiren bankalardan herhangi bir komisyon ücreti alınmayacağı belirtiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.