Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.10.2009 Gazete
ABONE OL

Temazsız kart dönemi

2010 başında Türkiye'deki temassız kart sayısının 1 milyona çıkacağı bildirildi. Türkiye'de 650 bin adet Visa payWave temassız kartı ve 11 binin üzerinde kabul noktası bulunduğunu söyleyen Visa Europe Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, "Türkiye'de önümüzdeki dönemde, 8 yeni bankanın daha temassız kart programını hayata geçirmesini öngörüyoruz. Bu doğrultuda, 2010 başında temassız kart sayısının 1 milyonun üstüne, kabul noktalarının ise 35 bine ulaşmasını planlıyoruz" dedi. Nur Öztin Kurak, Türkiye'de 24.8 milyonu kredi kartı, 37.5 milyonu banka kartı olmak üzere toplamda 62.3 milyon Visa kart bulunduğunu bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.