Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.10.2009 Gazete
ABONE OL

LASDER ömrünü bitirmiş lastikleri topluyor

LASDER, İstanbul'da Şişli ve Kadıköy Belediyeleri'nden sonra Maltepe Belediyesi ile de 'Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Toplanması' konusunda protokol imzaladı. İmzalanan protokol ile gerçekleştirilecek işbirliği sonrasında, Maltepe Belediyesi hudutları içindeki bağımsız lastik satıcıları, servisler ve tamircilerde birikecek Ömrünü Tamamlamış Lastikler (ÖTL), Belediye tarafından oluşturulacak bir atık toplama alanında biriktirilecek ve sonrasında LASDER'in yetkili taşıyıcısı tarafından alınarak, yasalara uygun şekilde geri kazandırılacak. LASDER, geçen Şubat'ta sistemi test etmek için İstanbul'da başlattığı ve zamanla Türkiye'nin bir çok bölgesine yaygınlaştırdığı ÖTL toplama faaliyetleri sonucunda, yıl sonuna kadar 20 bin ton civarında ÖTL toplamayı ve geri kazandırmayı hedefliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.