Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.10.2009 Gazete
ABONE OL

Türk şirketlerini yatırıma çağırdı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Türk şirketlerini ülkesine yatırıma davet etti. Nazarbayev, yatırımlara devlet desteği olacağını da belirtti. Ankara Sincan'daki Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret eden Nazarbayev, Kazakistan'daki sanayi yatırımlarının hacminin 45 milyar dolara ulaşacağına işaret ederek, şöyle konuştu: "Siz 53 yıl aradan sonra bu seviyeye geldiniz. Bizim ise 18 yıllık bir geçmişimiz var. Kendi sanayi bölgelerimizde özellikle pamuk ve tekstili destekleyeceğiz. Yatırım yapacaklara her türlü kolaylığı sağlayacağız."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.