Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2009 Gazete
ABONE OL

Tutmuş bir şeyi karıştırma

Esnafın sigara yasağını esnetme ümidi Başbakan Tayyip Erdoğan'a takıldı. Kırşehir'deki Ahilik etkinliklerinde TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Erdoğan'a, yasağın esnetilmesi konusunu aktardı. Ancak Başbakan'dan gelen, "Tutmuş bir şeyi karıştırmayın. O iş tuttu" yanıtı, Palandöken'in ümidini suya düşürdü. Sigara yasağının özellikle kahvehane sahiplerine verdiği sıkıntı nedeniyle esnafın başlattığı girişim, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın bu konuyla ilgili yeni bir çalışma yapılabileceğini söylemesiyle ümide dönüşmüştü. Ancak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, yasağın esnetilmesinin söz konusu olmayacağı yönündeki sert yanıtı üzerine ümitleri sönen esnaf, son olarak Başbakan Erdoğan'dan, yasağın esnetilip esnetilemeyeceği konusunda olumlu sinyal almaya çalıştı. Ancak katı sigara karşıtı olmasıyla bilinen Başbakan Erdoğan'dan, yasağın esnetilmesine kesinlikle destek çıkmadı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.