Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.10.2009 Gazete
ABONE OL

Tüccara düşük faizli kredi uzatıldı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile Vakıf- Bank arasında yenilenen işbirliği protokolü ile, İTO üyelerine 10 yıla kadar vadeli işyeri edinme kredisi, 7 yıla kadar vadeli yatırım kredileri ve 5 yıla kadar işletme ihtiyaç kredisi imkanı sunuluyor. İmzalanan protokol kapsamında İTO üyeleri, VakıfBank'tan işletme ihtiyaç kredilerini yüzde 1.17'den başlayan faiz oranıyla kullanabiliyor. Protokülün imza töreninde konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şekib Avdagiç, bugüne kadar yaklaşık 15 bin üyelerine cazip koşullarla kredi kullanma imkanı sunduklarını ve başvuran şirket sayısının da son dönemde 2 kat arttığını bildirdi.

'Hafızalara kazınıyor'
VakıfBank'la yeniledikleri protokolde üyeleri lehine bir yaklaşımı ortaya koyduklarını ifade eden Avdagiç, "Bazı bankaların kriz süresince kredi vermeyi zorlaştırdığı, verilen kredileri geri çağırdığı dönemde, biz ileri bir adım atıyoruz. Bu tür olumsuz yaklaşım sergileyen bankalar hafızalara kazınıyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.