Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2009 Gazete

Nursultan Nazarbayev 400 işadamı ile geliyor

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, 21-23 Ekim tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek. Nazarbayev'in Kazakistan'ın farklı sektörlerinden 400 işadamı ile birlikte yapacağı ziyaret sırasında tekstil ve tarım sektörleri başta olmak üzere farklı alanlarda görüşmeler yapacağı öğrenildi. Kazakistan Türkiye İşadamları Derneği (KATİAD) Genel Sekreteri Özer Oral, Kazakistan'ın küresel kriz ve petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından sadece petrole bağımlı ekonomik yapısını aşarak farklı alanlarda yatırımları da çekmeyi hedeflediğini söyledi. Kazakistan Sanayi Bakanlığı Yatırımlar Komitesi Başkanı Timur Nurashev ise odaklandıkları alanlar içinde öncelikli olarak tarım, inşaat, kimya, petrol, ve enerji sektörlerini sıraladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.