Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2009 Gazete
ABONE OL

KEY çalışmaları durdu

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleriyle ilgili çıkan yasa artık yürürlülüğünü kaybettiği için çalışmaların yapılamadığını söyledi. 1 milyon 350 bin KEY mağduru için Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve Konfederasyon'a bağlı sendikaların genel başkanları Çağlar'ı ziyaret etti. Bircan Akyıldız, görüşmede, birçok KEY mağdurunun ödemeyi beklediğini vurguladı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Çağlar ise, banka olarak kendilerinin de elinden bir şey gelmediğini belirtti. Kendisinin de bir KEY mağduru olduğunu anlatan Can Akın Çağlar, KEY ödemeleriyle ilgili çıkan yasa artık yürürlülüğünü kaybettiği için çalışmaların yapılamadığını, yeni bir düzenleme gerektiğini ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.