Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.10.2009 Gazete
ABONE OL

Stratejik önemi çok büyük

Milano'daki imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Enerji Bakanı Taner Yıldız, Samsun-Adana Ceyhan Petrol Boru Hattı Projesi'nin Türkiye'nin stratejik ve önemli bulduğu projelerden bir tanesi olduğunu söyledi. Türkiye'nin hem coğrafyasından hem de stratejik konumundan kaynaklanan bütün değerlerini burada harekete geçirdiğini belirten Yıldız, "Türkiye, hem kuzeygüney hem de doğu-batı arasında üreticilerden tüketicilere olan bütün hatları kullanmak istiyor" dedi.

Boğazlar nefes alacak

Yıldız, projenin ekolojik boyutuna da dikkat çekerek, şunları söyledi: "Hali hazırda 160-180 milyon ton petrol tankerler aracılığı ile boğazlardan taşınıyor. Bu proje en az 50 milyon ton hafifleme sağlayacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.