Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.10.2009 Gazete

Sosyal 'pansuman' bütçesi

Hükümet, bütçede krizden yara alan dargelirliyi unutmadı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, 'krizden çıkış bütçesi' olarak nitelendirdiği 2010 bütçesinde sosyal yardımlara rekor pay ayrıldı. Gelecek yılın bütçesinde Sosyal Yardımlaşma Fonu'na 1.5 milyar lira aktarılırken, özürlüden üniversite öğrencilerine burs-ücretsiz ders kitaplarına kadar birçok sosyal ve sağlık yardımlarında kesenin ağzı açıldı. En büyük bütçe ise geçen yıllarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'na ayrılırken, Yeşil Kartlılar'a yönelik sağlık yardımları yüzde 4.1 yükseltilerek 4.6 milyar liraya çıkarıldı. Yaşlılara evde bakım hizmeti yaklaşık yüzde 50'ye çıkarıldı. Esnaf ve çiftçi de unutulmadı. Çiftçilere 5.6 milyar lira destekleme yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.