Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2009 Gazete
ABONE OL

Zorunlu ama sadece yüzde 26'sı sigortalı

Türkiye'nin yüzde 98'inin deprem kuşağında yer aldığına dikkat çeken Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, "Buna rağmen Türkiye'nin sadece yüzde 26'sının sigortalı" dedi. Zorunlu deprem sigortasının 1 yıllık yapıldığını ve her yıl tekrarlandığını belirten Serdar, sigortalı olanların depremde evlerinde oluşan hasarın karşıladığını söyledi. DASK'ın ödeme gücünün yüksek olduğunu açıklayan Serdar, "Büyük bir deprem olması halinde DASK'ın bir defada ödeyebileceği tutar 3.6 milyar lira" diye konuştu. Depremin yıkıcı etkilerinin en çok hissedildiği, Bolu'da bile zorunlu deprem sigortası yaptırılan meskenlerin oranının yüzde 52.13 olduğuna dikkat çeken Serdar, İstanbul'da ise bu oranın yüzde 34 olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.