Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.10.2009 Gazete
ABONE OL

TMSF Uzan'ın peşinde

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Fransa'ya siyasi sığınma talebinde bulunan ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Cem Uzan'ın yurt dışındaki malvarlıklarına yöneldiklerini söyledi. Ertürk, şöyle konuştu: "Uzan bizim borçlumuz. Alacak-takip süreçlerine muhatap olan kişi ve grup. Şu anda yürüyen 5 ceza davasının sanıklarından biri. Türkiye içinde bilebildiğimiz malvarlıkları kalmadığı için yurt dışına yöneldik. Bir taraftan aleyhimizde açılan davalara bakıyoruz, bir taraftan da yurt dışında kaynak arayışlarını sürdürüyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.