Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2009 Gazete
ABONE OL

TOKİ, tarihi Diyarbakır surlarına nefes aldıracak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tarihi Diyarbakır surlarının gün yüzüne çıkarılmasına katkıda bulunacak. Tarihi surların gecekondulardan arındırılması amacıyla TOKİ, valilik, büyükşehir belediyesi ve Sur Belediyesi arasında protokol imzalandı. Kentsel Dönüşüm Projesi ile TOKİ 300'e yakın gecekondu için konut yapacak, boşaltılan alanlar ise yeşil alana dönüştürülecek. Proje sayesinde gecekondularda yaşayan vatandaşlar modern bir hayata, tarihi surlar da gün ışığına kavuşacak. Tarihi sur diplerinde en fazla 2 odalı gecekonduda 5-6, hatta 8-9 çocuğuyla yaşayan aileler, modern mekanlarda yaşama fırsatı bulacak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.