Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2009 Gazete
ABONE OL

Emeklilerin maaş umudu!

5.8 milyar liralık vergi cezasının ardından Doğan Grubu bu kez Petrol Ofisi A.Ş.'de ortaya çıkarılan akıl almaz oyunla köşeye sıkıştı. Marker oyunu için suç duyurusunda bulunuldu

Emekliler, şu günlerde maaş farkının giderileceği yolundaki açıklamalarla heyecanlanırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in talimatıyla yeni bir çalışma başlatıldığı kaydedildi. Bu doğrultuda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 'emekli aylıklarının intibakının sağlanması' konusundaki çalışma ile, aynı emeklilik koşullarına sahip olmalarına rağmen farklı düzeylerde emekli aylığı alanların durumunu ele alacak ve bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik hazırlık yapacak. Çalışma, emekli aylıklarının tüm emekliler için eşitlenmesini içermiyor. Bunun yerine, çalışma ve prim ödeme koşullarını eşit düzeyde gerçekleştiren kişiler arasındaki aylık farklılığının giderilmesi üzerinde duruluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.