Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2009 Gazete
ABONE OL

Sağlıkta fatura 5.1 milyar lirayı buldu

Küresel krizin etkisiyle giderlerin artması ve gelirlerin azalması bütçe açığını vurdu. Bütçe, yılın 9 aylık bölümünde 40.8 milyar lira açık verdi. Sağlık giderleri 5.1 milyar lira olurken, yeşil kartlıların tedavi ve ilaç giderleri için 3.3 milyar lira harcandı. Yeşil kartlıların tedavi ve ilaç giderleri yüzde 11.4 oranında artış gösterdi. Maliye Bakanlığı, Ocak-Eylül dönemi bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı. Buna göre, yılın ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre bütçe açığı yüzde 747.4 artış gösterdi ve 40 milyar 811 milyon liraya ulaştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.