Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.10.2009 Gazete

Tüketicinin kart aidatı zaferi

Bankaların kredi kartı aidat ücretleri ile ilgili olarak, tüketici lehine kararlar alınmaya devam ediliyor. Kocaeli'nin Darıca Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı, müşterinin itirazı üzerine 45 TL olan kredi kartı aidat ücretinin banka tarafından iadesine karar verdi. Hakem Heyeti, müşterisi olduğu banka aleyhinde dava açan Bülent Anar'ı haklı bularak, bankanın 15 gün içinde kredi kartı aidatı olarak tahsil ettiği 45 TL'nin iadesine karar verdi. Gerekçeli kararda, sözleşmenin standart sözleşme olması, her sayfasının tüketici tarafından imza edilmemesi ve kredi kartı üyelik ücreti alınacağına ilişkin maddenin müzakere edilmemiş olmasının esas alınarak, Yargıtay kararının gözönüne alındığı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.