Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.10.2009 Gazete
ABONE OL

Beyaz eşyada vergi indirimi bitti fırsat kampanyaları devam ediyor

Resmi vergi indirimi bitti ama beyaz eşyasını yenilemek isteyenler için fırsatlar sürüyor Firmalar bu ay da indirim ve taksit kampanyalarıyla tüketicilerin işini kolaylaştırıyor...

Hükümetin iç talebi canlandırmak için uygulamaya koyduğu vergi indirimleri sona erdi ama, kampanya rüzgarı esmeye devam ediyor. Beyaz eşyada resmi ÖTV indiriminin bitmesine karşın, firmalar düzenledikleri kampanyalarla tüketicilerin ceplerini rahatlatıyor. Tüketici talebini canlı tutmak isteyen firmalar, Ekim ayı boyunca çeşitli fırsatlar sunuyor.

NELER YAPILIYOR?

Kampanyalarda indirim uygulaması ağırlık kazanıyor. Bazı firmalar da eski beyaz eşyasını getirene hatırı sayılır oranda indirim sunuyor. Sektörde hediyeli kampanyalar da göze çarpıyor. İşte bazı firmaların beyaz eşya kampanyaları:

ÖTV VE KDV KADAR İNDİRİM
Bosch Ev Aletleri: Solo beyaz eşyalarda ÖTV ve KDV'nin toplamı kadar indirim kampanyası Ekim'de de sürüyor. Ayrıca Bosch, bu ay ankastre ürünlerde de çeşitli indirim kampanyaları gerçekleştiriyor. Ankastre fırın, ocak ve davlumbazdan oluşan 3'lü set, bin 69 TL'den başlayan fiyatlarla sunuluyor. 3'lü set dışında herhangi 3 ankastre ürün alanlar SGI55E55EU ankastre bulaşık makinesine bin 916 TL yerine 915 TL'ye sahip olabiliyor.

SOLO ÜRÜNLERDE % 26'LIK AVANTAJ
Siemens Ev Aletleri: Solo ürünlerde 'ÖTV ve KDV'nin toplamı oranında indirim' kampanyasını Ekim'de de sürdürüyor. Yüzde 26'lık fiyat avantajı sağladığı kaydedilen kampanya, fiyat listelerinde belirtilen ürünleri kapsıyor. Ayrıca Siemens'ten 7 veya 8 kg kapasiteli çamaşır makinesi alanlara, kurutma makinesi yüzde 50 indirimli sunuluyor. Ankastre ürünlerde de indirimler var.

2 KAPILI NO-FROST BİN 749 TL YERİNE BİN 249 TL
Samsung:
Vergi indirimlerinin sona ermesinin ardından Samsung bazı ürünlerde kampanyasına bu ay sonuna kadar devam ediyor. ÖTV+KDV indirimi kampanyası kapsamında bazı ürünlerin fiyatları şöyle: RSA1NTPE gardırop tipi buzdolabı 2 bin 799 TL yerine bin 799 TL, no-frost 2 kapılı RT58EDEW buzdolabı bin 749 TL yerine bin 249 TL.

ESKİ ÜRÜNÜ GETİRENE KOLAYLIK
Beko: Vergi indirimleri sona erdi ama Beko, değiştirme kampanyasıyla tüketicilere fırsatlar sunuyor. Beko'nun Ekim ayı sonuna sonuna kadar sürecek değiştirme kampanyası, tek kapılı, çift kapılı, no-frost ve gardırop tipi buzdolapları, çamaşır, kurutma, bulaşık makineleri ve solo fırınlar için geçerli. Kampanya kapsamında, eski beyaz eşyasını getirenlere Beko buzdolapları 600, çamaşır makineleri de 300 liraya varan indirimlerle sunuluyor. Beko ürünleri alanlara taksit kolaylıkları da sağlanıyor.

3 KAMPANYA BİRDEN...
Vestel: Beyaz eşyada ÖTV indirimi Vestel'de devam ediyor. Ekim boyunca geçerli bu kampanya stoklarla sınırlı. Ayrıca Vestel, enerji tasarrufu kampanyasıyla çok enerji tüketen beyaz eşyasını getirenlere, A enerji sınıfı Vestel ürünlerini 350 liraya varan indirimle sunuyor. Ankastre ürünlerde de hediye kampanyası var. Mutfakları için fırın, ocak, davlumbaz ve bulaşık makinesinden oluşan dörtlü ankastre seti seçen tüm tüketicilere LCD TV hediye ediliyor. Ekim sonuna kadar sürecek kampanya kapsamında 4 farklı renkte ayrılan ankastre ürünlerinden paket alanlar, seçtikleri pakete göre farklı LCD TV'lerin sahibi olacak. Vestel, uzun taksit imkanları da sunuyor.

EN FAZLA BÜYÜME BULAŞIK MAKİNESİ KATEGORİSİNDE
Beyaz eşya sektörüne vergi indirimleri ilaç gibi geldi. GFK'nın araştırmasına göre; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırınlardan oluşan beyaz eşya sektörünü canlandırmak üzere yapılan vergi indirimi, Mart-Haziran 2009 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre adetsel bazda yüzde 9'luk, cirosal bazda da yüzde 18'lik büyüme getirdi. En fazla büyüme yüzde 26 adetsel ve yüzde 40 cirosal olmak üzere bulaşık makineleri kategorisinde sağlandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.