Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 10.10.2009 Gazete
ABONE OL

100 bin KOBi'ye 2.5 milyar lira kredi

Hükümet, KOBİ'ler için yeni 'can suyu' kredileri hazırladı. Yeni paket ile 100 bin adet KOBİ 25 biner lira düşük faizli kredi alacak

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, esnaf ve sanatkarlar ile tüm KOBİ'lere yönelik 3 ayaklı yeni bir kredi destek programını hayata geçirdiklerini açıkladı. Bakan Ergün, destek programlarından ilkiyle 100 bin işletmeye 2.5 milyarlık kredi sağlanmasını öngördüklerini bildirdi. Ergün, ikinci destek programının GAP bölgesinde faaliyet gösteren KOBİ'lere yönelik olacağını kaydetti. Bu program, işletmelerin kullanacakları Makine Teçhizat Kredisi için, kredi vadesinin ilk 6 ayı ödemesiz, kalanının 30 ay eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere, toplam 36 ay olacak şekilde uygulanacak. Bakan Ergün, üçüncü kredi faiz desteğinin ise Acil Destek Kredisi Programı olduğunu belirterek, 2009 yılı içinde Türkiye'de yaşanan sel felaketinden büyük zarar görmüş olan işletmeleri destekleneceğini söyledi. Kredinin vadesinin ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı 24 ay taksitle olacak. Bakan Nihat Ergün, Yeni Kredi Faiz Desteği Programı uygulaması ile kredi faizinin yüzde 75'inin KOSGEB'ce karşılanacağını hatırlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.