Bugünkü
Takvim

Ofis kiraları % 25 düştü

Jones Lang LaSalle tarafından hazırlanan '2009 İlk Çeyrek Avrupa Ofis Kiraları Saati' raporuna göre, 2008 yılının son çeyreğine kıyasla Avrupa piyasalarındaki kiralar yaklaşık yüzde 8'lik bir düşüş göstererek, bugüne kadar yaşanan en yüksek düşüşü gerçekleştirdi. 24 şehrin ofis kira performansına dayanan endekse göre; en yüksek kira düşüşleri yüzde 28.6 ile Moskova'da ve yüzde 21.1 ile Londra'da yaşanırken, Avrupa'nın birçok şehrinde büyük düşüşler kaydedildi. Raporda 2009'un ilk çeyreğinde İstanbul'da, 2008 yılının son çeyreğine kıyasla en yüksek kira rakamının yüzde 25 düştüğü ve kira gelirinin metrekare başına yıllık 360 euroya indiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.