Öğretmen - Veli ara tatil anketi katıl | 2. ara tatil iptal mi olacak? MEB süreyi başlattı! Ara tatil kaldırılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler için bir ara tatil anketi hazırlamış durumda. Bu anket, bakanlığın Bilişim Sistemleri üzerinden erişilebilir hale getirilmiş. Anket, ara tatilin eğitim sürecine etkilerini değerlendirmek, öğrenci, öğretmen ve velilerin bu süreçle ilgili görüş ve düşüncelerini toplamak amacıyla düzenlenmiş. Anket, Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim politikalarını şekillendirirken, eğitim camiasının fikirlerini ve ihtiyaçlarını dikkate almak için önemli bir araç olarak kullanılıyor. Peki 2. ara tatil iptal mi olacak? MEB süreyi başlattı! Ara tatil kaldırılacak mı?

Giriş Tarihi 24 Kasım 2023, 08:59 Güncelleme 24 Kasım 2023, 08:59
Öğretmen - Veli ara tatil anketi katıl | 2. ara tatil iptal mi olacak? MEB süreyi başlattı! Ara tatil kaldırılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımına açtığı 'Ara Tatil Değerlendirme' anketi ile kasım ayındaki ara tatili değerlendirmeye alıyor. 10 Aralık tarihine kadar devam edecek olan anket çalışması, eğitim paydaşlarının görüşlerini ve deneyimlerini sistematik bir şekilde toplamayı amaçlıyor. Peki, 2. ara tatil iptal mi olacak? Ara tatil kaldırılacak mı? İşte merak edilenler...

10 Aralık'a kadar devam edecek değerlendirmede kasım ara tatiline yönelik sorular yer alıyor. ''Ara tatil kaldırılsın mı, devam etsin mi?'' sorusuna yanıt aranıyor.

Ankete katılmak için tıklayın

Her grup için farklı sorular

Öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik hazırlanan anketlerde her grup için farklı soru sayısı ve çeşidi var.

Öğretmenlere 17, öğrencilere 15 ve velilere ise 18 soru yöneltildi. Yanıt kısmında ise, 'katılıyorum, kararsızım ve katılmıyorum' şeklinde üç seçenek bulunuyor.

Anketin girişindeki açıklamada uygulanan ara tatili yansıtan yanıtların içtenlikle cevaplanması notu yer alıyor.

Yorum kutusu da bulunuyor

Öğretmenlere; ara tatil uygulamasından velilerin memnun olup olmadığı, öğrenciler ve velilere ise "ara tatil uygulaması aile bireylerini mutlu etti mi?" gibi sorular da yöneltiliyor.

Öğretmenlere ara tatil uygulamasından memnun olup olmadıkları da soruldu.
Öğretmenler ve veliler için bir yorum kutusu da bulunan ankette, öğrenciler için yorum bölümüne yer verilmedi.