Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 04.10.2019 19:50
  • Son Güncelleme: 04.10.2019 20:20

Gözler orada! , DGS, , ALES, YDS ne zaman yapılacak? 2020 sınav takvimi açıklandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen merkezi sınavlar, sınava katılacak olan milyonlarca adayın gündeminde yer alıyor. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte gözler 'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Sınavlar için önceden hazırlık yapacak olan adaylar açıklandı mı sorusuna yanıt arıyor. Peki, , DGS, , ALES, YDS ne zaman yapılacak?

2020 ÖSYM sınav takvimi açıklandı mı?

ÖSYM tarafından her yıl belirli tarihlerde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı, Dikey Geçiş Sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tarihleri merak konusu oldu. Sınava katılacak olan adaylar konu hakkında yapılacak açıklamaları yakından takip ederken 2020 ÖSYM sınav takvimi açıklandı mı sorusuna yanıt arıyor.

2020 ÖSYM SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI MI?

2020 ÖSYM sınav takvimi henüz yayınlanmadı. Sınav takviminin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor. Bu nedenle 2020 yılı KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı da belli olmadı. Resmi olarak takvim yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

2019 ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.