Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.09.2019 15:09
  • Son Güncelleme: 10.09.2019 15:09

VGM ilkokul, ortaokul, lise burs başvurusu nasıl yapılır? 2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim burs başvuru formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğrenim burs başvuruları başladı. Okulların açılmasıyla birlikte başlayan başvuruların detaylarını haberimizde derledik. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik verilen bursun miktarı ise 60 TL. Peki, VGM ilkokul, ortaokul, lise burs başvurusu nasıl yapılır? İşte 2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim burs başvuru formu...

VGM ortaöğrenim burs başvurusu nasıl yapılır?

VGM ortaöğrenim burs başvurusu nasıl yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından her yıl ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine eğitim dönemi boyunca burs verilmektedir. İlk olarak ortaöğrenim bursu yani ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik verilen burs için başvurular alınmaya başlandı. Peki, VGM ilkokul, ortaokul, lise burs başvurusu nasıl yapılır? İşte 2019 Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim burs başvuru formu...

VGM ORTAÖĞRENİM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ortaöğrenim bursu için başvurular her yı okulların açıldığı gün başlıyor ve bir ay sürüyor. Bu sene ortaöğrenim burs başvuruları 9 Eylül'de başladı ve 9 Ekim'de sona erecek.

Ortaöğrenim burs başvuruları başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır.

ORTAÖĞRENİM VGM BURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

ORTAÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan ortaöğrenim öğrencilerine her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.