Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.08.2019 18:25
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 18:25

2020 sınav takvimi yayınlandı mı? 2020 YKS ve KPSS başvuruları ne zaman alınacak?

tarafından gerçekleştirilen sınavların 2020 yılında ne zaman yapılacağı merak ediliyor. YKS, DGS ve KPSS gibi sınavların başvuruları için araştırmalar sürüyor. Peki, 2020 yayınlandı mı? YKS, DGS ve KPSS başvuruları ne zaman alınacak? ÖSYM sınavları ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

2020 KPSS başvuruları ne zaman alınacak?

2020 ÖSYM sınav takvimi yayınlandı mı? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu senenin sınavları tamamlanıyor. 2020 yılında ise YDS, Sayıştay Eleme, TUS, STS Tıp, MSÜ, DİB-MBSTS, MEB-EKYS, Sayıştay Yazılı, ALES, İSG, YKS, DGS, EUS, YÖKDİL gibi sınavların yanı sıra KPSS başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, 2020 ÖSYM sınav takvimi yayınlandı mı? 2020 KPSS başvuruları ne zaman alınacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

2020 ÖSYM SINAV TAKVİMİ YAYINLANDI MI?

2020 ÖSYM sınav takvimi henüz yayınlanmadı. Sınav takviminin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor. Bu nedenle 2020 yılı KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı da belli olmadı.

Resmi olarak takvim yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

2019 ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS HAKKINDA

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.