Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.08.2019 12:27
  • Son Güncelleme: 29.08.2019 11:55

2019 -2020 .gsb.gov.tr: KYK yurt başvuruları nasıl yapılır?

Öğrenciler yurt başvurularının tarihinin açıklanmasıyla beraber bu sorunun yanıtını oldukça merak ediyorlar. Bu anlamda başvurular bugün 19 Ağustos tarihinde başlayıp 26 Ağustos tarihinde sona erecek. Şehir dışında üniversite eğitimi alacak öğrencilerin gerçekleştirildiği yurt başvurularını tek tek detaylı olarak incelenip değerlendirilmesiyle beraber ''''den duyurulacaktır. KYK bursu alabilmek için önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmanız gerekiyor.

2019 -2020 KYK yurt başvuruları nasıl yapılır?

kyk.gsb.gov.tr adresi üzerinden yurt başvuruları bugün yani 19 Ağustos tarihinde başlıyor. KYK yurt başvuru süresi 26 Ağustos tarihinde sona erecek. Bu bağlamda binlerce üniversite öğrencisi için rehber niteliğinde bir haber hazırladık. Öncelikle KYK resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgiye göre geçtiğimiz sene aylık yurt ücretleri 168 TL olarak belirlenmişti. Yüksek standartlı ve özel nitelikli yurtların ücreti 180-285 TL ve K.K.T.C içinde bulunan yurtların aylık ücretleri ise 300 TL olarak belirlendi. KYK yurt başvurusu için bazı belgeler gerekmektedir. Ayrıca yurtlar için bazı şartları da taşımanız gerekiyor. Haberimizde tüm detayları topladık.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.