Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 08.12.2018 10:47
  • Son Güncelleme: 08.12.2018 10:47

? 2018 sınavı kaç saat sürer?

AÖL sınavı bugün başladı. 8 ve 9 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan 1. dönem sınavına giren öğrenciler, katıldıkları sınavın sonuçlarını merak ediyor. MEB'in yayınladığı takvime göre sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu? ? İşte 2018-2019 AÖL 1. dönem sınavı ile ilgili detaylar...

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 1. dönem sınavı bugün saat 09.30'da başladı. Eğitimini açıköğretim üzerine sürdüren öğrencilerden mezun olacak veya kredi notunu yükseltecek olanlar, sonuçlar için bekleyişe geçti. Bugün 14.00'da ve yarın da iki oturum halinde yapılacak sınavla tamamlanacak 1. dönem sınavlarının sonuç tarihi en çok merak edilenler arasında. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ?

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL 1. dönem sınavları 8-9 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Öğrenciler sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Fakat MEB tarafından iş takvimi güncellemesi yapıldığı ve sistemde iş takviminin yer almadığı için sonuçların açıklanacağı tarih konusunda bir bilgi bulunmuyor. MEB yeni iş takvimini yayınladığında sonuç tarihi de belli olacak ve haberimizin içeriğinde yer alacak.

Adaylara sınavda cevaplamaları için 150 dakika verilecek.

2017/4 DÖNEM MEZUNLARININ DİPLOMALARI GÖNDERİLDİ

MEB tarafından yapılan açıklamada, 2017/4 ek sınav döneminde mezun olan öğrencilerin diplomalarının Halk Eğitim Merkezlerine gönderildiği bildirildi.

SINAV GÜNÜ HANGİ BELGELER ALINMALI?

Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayın.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NE KİMLER BAŞVURABİLİR

a) İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden veya Eğitim Müşavirliklerinden yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi olanlar başvurabilir.

TOPLAM KAÇ KREDİ İLE MEZUN OLUNUR?

Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için en az 192 kredi alınması gerekir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.