Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.09.2018 20:10
  • Son Güncelleme: 22.09.2018 20:10

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YÖKDİL sınavı soru ve cevapları

Doktora yapmak ve akademisyen olmak isteyenler sınavına girdi. 2018 'de YÖKDİL sınavına giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki Yükseköğretim Kurumları (YÖK) tarafından düzenlenen YÖKDİL sınavının sonuçları ne zaman belli olacak?İşte 22 Eylül 2018 YÖKDİL sınavı ile ilgili tüm detaylar...YÖKDİL sınav sonuıçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. Binlerce aday bu gün doktora yapmak ve akademisyen olmak için ter döktü. Peki 22 Eylül YÖKDİL sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?İşte YÖKDİL sınavı ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...

YÖKDİL sınavı ile ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi ancak tahminler üzerine son yapılan sınavın sonuç tarihi değerlendirildiğinde sınavın yapıldığı tarihten en geç 14 gün içinde açıklanacağı yönünde tahminler mevcut.

Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle "geçersiz" sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır. Yükseköğretim Kurumu (YÖK) 26.01.2016 tarihindeki açıklaması ile ilk kez 5 mart 2017 tarihinde İngilizce dilinde ve daha sonra Almanca, Fransızca ve Arapça uygulanacak olan bir yabancı dil seviye belirleme sınavıdır. YDS ile eşdeğerliğe sahiptir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.