Bugünkü
Takvim

na gece tarifesi

ABONE OL
Takviye kursuna gece tarifesi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, dershanelerin dönüşmesinin ardından okullarda başlattığı ücretsiz takviye kurslarına katılacak öğretmenler, öğrencinin oylarıyla belirlenecek. Kurs veren öğretmenler ücretlerini gece ve gündüz tarifesine göre alacak. Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin özel okula dönüşmesinin ardından, geçen yıl pilot olarak başlattığı okullarda öğrenciler için takviye kurs uygulamasını bu sene tüm Türkiye genelinde yaygınlaştırdı. Takviye kurslarını şu ana kadar yaklaşık 4 milyon öğrenci tercih etti. Takviye kurslarında 200 binden fazla öğretmen görev yapacak. Öğretmen kursu hafta içi saat 18.00'den önce veriyorsa bir ders saati için 2 katı ücreti gündüz tarifesi olarak alacak. Öğretmen kursu hafta sonu ya da hafta içi saat 18.00'den sonra veriyorsa bir ders saati için 2 katı ücreti gece tarifesi olarak alacak. Öğretmen kurs verdiği her ay için ilaveten 0.5 hizmet puanı alacak. Bir dönem boyunca kurs verecek öğretmen toplam 2 hizmet puanı kazanacak.

Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.