Bugünkü
Takvim

'den lere ‘’ uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gelecek eğitim-öğretim yılı için orta lerinin tercih ve işlemlerinin 20 2015'e kadar tamamlanması gerektiği belirtildi.

  • Eğitim
  • 10.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 10.02.2015 19:59
ABONE OL
MEB'den öğrencilere ders uyarısı
tarafından illere gönderilen yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflarda okuyacak lerin haftada toplam 6 saat, imam hatip ortalarının 5, 6 ve 7'inci sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin haftada toplam 2 saat, imam hatip ortaokullarının 8'inci sınıflarında okuyacak olan öğrencilerin ise haftada toplam 1 saat seçecekleri belirtildi.

Okullarda en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda, ilgili seçmeli dersin okutulabileceğinin anımsatıldığı yazıda, ilgili alanda öğretmen yokluğu gerekçesiyle okul yönetimlerince öğrenciler ve velilerin belli derslere yönlendirilmeyeceği anlatıldı. Yazıda, okulda ilgili alanda yeterli sayıda öğretmen bulunmadığı derslerin seçilmesi halinde öncelikle diğer okullarda maaş ya da ek ders karşılığı görevlendirmeler yoluyla öğretmen temin edileceği, bunun da mümkün olmadığı hallerde, ücretli öğretmen temin edilmek suretiyle bu derslerin açılacağı ve okutulacağı bildirildi.

Öğrencilerin seçmeli ders tercih iş ve işlemlerinin 20 2015 ine kadar tamamlanmasının istendiği yazıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında kitap ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınması istendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.